BOTOKS WARSZAWA: Usuwanie zmarszczek Warszawa, botox Warszawa, wygładzanie zmarszczek warszawa, botoks warszawa, botoksowi w warszawie, warszawskiego botoksu, botox warszawa ursynów, botox warszawa centrum, botoxem, botox!, wygładzanie zmarszczek na czole, wygładzanie zmarszczek pod oczami, wygładzanie zmarszczek mimicznych, likwidacja zmarszczek warszawa, kwas hialuronowy
 Google Plus 

Korekta konturu twarzy

Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną oraz mięśnie i kości twarzy. Górna część policzków staje się spłaszczona i zapadnięta, natomiast w wyniku utraty napięcia i opadania, zwiększa się objętość twarzy w jej dolnej części. Mięśnie mimiczne w okolicy podbródka dodatkowo pociągają zwiotczałą skórę owalu, tworząc charakterystyczne wcięcie oddzielające podbródek od opadających policzków. Daje to efekt opadającego i nierównego obrysu dolnej części twarzy.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg konturu twarzy?

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, jeśli zauważają opadanie dolnej części twarzy, zatarcie wyraźnego obrysu i pojawienie się wcięcia w owalu twarzy. Po raz pierwszy zwykle widać to po 40 roku życia. Wiele osób nazywa to potocznie „chomikami”. 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu podskórnie preparatu kwasu hialuronowego o dużej gęstości w miejscu, które wymaga korekty. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej kaniuli, której końcówka jest zaokrąglona i nie uszkadza tkanek. Preparat rozprowadzany jest w skórze wachlarzowo z każdego wkłucia tworząc sieć kwasu hialuronowego w skórze. Wymaga to zastosowania większych ilości kwasu hialuronowego rozprowadzanego na podbródku, policzkach i w skórze okrywającej żuchwę. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza rozmasowany w skórze. 

Korekta konturu twarzy może byc wykonywana w celu:

 • uwydatnianiu kości policzkowych
 • redukcji zagłębień podoczodołowych
 • modelowaniu policzków
 • modelowaniu okolicy kąta żuchwy

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów, ale w celu zwiększenia ich komfortu skóra znieczulana jest specjalnym kremem znieczulającym. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu. 

Jak często należy zabieg powtarzać?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 6 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroba autoimmunologiczna
 • skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
 • obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
 • aktywna infekcja wirusem opryszczki
 • ciąża lub karmienie piersią
 • wiek poniżej 18 roku życia
 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze

Jak wygląda twarz bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Moga być widoczne punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.

Zalecenia przed zabiegiem:

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. W ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg nie można zażywać aspiryny i  leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej.

CENY

W zależności od ilości użytego preparatu kwasu hialuronowego 

( 1,0 ml lub 2,0 ml)

1150 - 1800

PLN

 

 

 
© 2015 Akademia Medycyny Estetycznej w Warszawie - Botox Warszawa, Powiększanie Ust Warszawa, Usuwanie Zmarszczek Warszawa, Botoks Warszawa, kwas hialuronowy. 
Akademia Medycyny Estetycznej w Warszawie to nowoczesna klinika zapewniająca swoim Pacjentom sprawdzone i skuteczne rozwiązania estetyczne takie jak botoks czy kwas hialuronowy. Specjalizuje się w terapiach z zastosowaniem botoksu oraz kwasu hialuronowego czyli substancji uznanych za złoty standard medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa popularnie zwana: Botox służy wygładzaniu zmarszczek mimicznych zmarszczek, które uwidaczniają się w trakcie ruchów i ekspresji naszej twarzy. Z wiekiem zmarszczki mimiczne mogą przekształcić się w stałe załamania skóry, które nazywamy zmarszczkami statycznym. Aby je wypełnić czyli usunąć, należy zastosować kwas hialuronowy mający zdolności uniesienia skóry. Kwasowi hialuronowemu zawdzięczamy wygładzenia zmarszczek, ale również nadanie objętości w wymaganych obszarach, np. kości policzkowych bądź ust. Kilkunastoletnie doświadczenie oraz stale pogłębiana wiedza zapewniają najwyższą jakość terapii, z dobraniem bezpiecznych i przebadanych preparatów. Warszawska Akademia Medycyny Estetycznej to gwarancja doskonałej diagnozy, skutecznych procedur oraz zadowolenia Pacjentów.