BOTOKS WARSZAWA: Usuwanie zmarszczek Warszawa, botox Warszawa, wygładzanie zmarszczek warszawa, botoks warszawa, botoksowi w warszawie, warszawskiego botoksu, botox warszawa ursynów, botox warszawa centrum, botoxem, botox!, wygładzanie zmarszczek na czole, wygładzanie zmarszczek pod oczami, wygładzanie zmarszczek mimicznych, likwidacja zmarszczek warszawa, kwas hialuronowy
 Google Plus 

Słońce pod kontrolą (Copy)

Wakacje w słońcu to solidna dawka witaminy D, cennych hormonów oraz wparcie dla naszego układu nerwowego i psychicznego. Warto jednak pamiętać, że promieniowanie słoneczne przyczynia się również do starzenia skóry, a także może być przyczyną wielu groźnych chorób. Dlatego zanim rozpoczniesz przygodę ze słońcem, poznaj 10 zasad bezpiecznego opalania. 

1. Nie funduj od razu swojej skórze intensywnej kąpieli słonecznej. Pozwól jej przygotować się na kontakt ze słońcem. Odsłaniaj ciało stopniowo, popołudniu lub w mniej słoneczne dni. 

2. Zanim wyjedziesz na słońce, nakremuj ciało kremem z odpowiednio dobranym filtrem. Preparaty przeciwsłoneczne powinny zapewniać ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz IR. Dzięki temu ochronisz swoją skórę nie tylko przed promieniowaniem, ale jednocześnie przed procesem starzenia oraz zastosujesz profilaktykę przeciwnowotworową. Pamiętaj, że oznakowanie SPF widoczne na opakowaniu, jest gwarancją wyłącznie ochrony przed promieniowaniem UV B 

3. Dla dzieci najlepszy będzie krem z filtrem 50 +, najlepiej wodoodporny. Osoby o jasnej karnacji również powinny stosować krem z faktorem o takiej wartości, zaś te, które opalają się na brązowo, a rzadko na czerwono mogą zacząć od kremu z filtrem 30 – 40. Dobierz krem idealny do swojej skóry, np. do celu trądzikowej lub naczyniowej. Najlepiej wybierać kosmetyki, które dodatkowo zawierają składniki antyutleniające – witamina C i E, opóźniające proces starzenia. 

4. Krem warto nałożyć odpowiednio wcześniej – ok. pół godziny przed wyjściem na słońcem. Krem zdąży się wchłonąć i zacznie działać. Po dwóch godzinach na słońcu nałóż krem ponownie na skórę. Zawsze ponownie użyj kremu po kąpieli w morzu lub basenie, nawet jeżeli jest wodoodporny. 

5.  Stopniowo wydłużaj czas spędzony na słońcu. Na początku wystarczy skórze 15 minut. Pamiętaj, że przedłużanie tego czasu może skończyć się poparzeniem. Unikaj słońca w godzinach szczytu słonecznego promieniowania – między godz. 11 a 16.

6. Warto wiedzieć, że skala promieniowania UV A jest takie samo przez cały dzień, od rana do wieczora. Co ważne, nie jest zależne od pogody ani pory roku. Przenika przez chmury, szyby okienne i samochodowe. Dlatego jeżeli planujesz długa podróż samochodem, pamiętaj aby zabezpieczyć swoją skórę kremem z odpowiednio dobranym filtrem. 

7. Bezwzględnie należy chronić dzieci przed promieniowaniem słonecznym. Skóra dzieci jest delikatna i niedojrzała, a znajdujące się w niej melanocyty nie są w stanie produkować takich ilości melatoniny jak u dorosłych. Podczas wakacji nie dopuść do tego, aby twoja pociecha spiekła się na tzw. raczka. Smaruj regularnie skórę swojego malucha kremu z filtrem minimum 50 +. Nie zapominaj o nakryciu głowy oraz okularach przeciwsłonecznych – UV A i UV B. 

8. Gdyby po ekspozycji pojawiły się jakieś zmiany skórne lub stare uległy zmianie - niezwłocznie udaj się do dermatologa.  W pozostałych przypadkach, raz w roku warto zgłosić się na badanie profilaktyczne ( tylko z nieopaloną skórą - czyli po około 6 tygodniach po opalaniu). To proste i bezbolesne badanie, do którego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. To bezcenna profilaktyka czerniaka, który jest najgroźniejszym nowotworem skóry.

9. Pamiętaj, że ochrona przeciwsłoneczna to także profilaktyka starzenia skóry. Głównym winowajcą fotostarzenia skóry jest promieniowanie UV A. Nasza skóra staje się szorstka, staje się mniej jędrna i traci swoją elastyczność, pojawiają się zmarszczki, zaskórniki po słoneczne oraz przebarwienia. Skóra eksponowana intensywnie i przez długi czas na słońcu szybciej się starzeje. Warto wiedzieć, że nawet niewielkie, codzienne dawki promieniowania mają duży wpływ na naszą skórę. 

10. To właśnie to promieniowanie emitowane jest w solariach. Co ma bardzo negatywny wpływ na jakość naszej skóry. 

 

 

Tagi: usuwanie zmarszczek Warszawabotox Warszawawygładzanie zmarszczek warszawabotoks warszawabotoksowi w warszawiewarszawskiego botoksu, botox warszawa ursynów, botox warszawa centrum, botoxembotox!wygładzanie zmarszczek na czole, wygładzanie zmarszczek pod oczamiwygładzanie zmarszczek mimicznychlikwidacja zmarszczek warszawakwas hialuronowy

© 2015 Akademia Medycyny Estetycznej w Warszawie - Botox Warszawa, Powiększanie Ust Warszawa, Usuwanie Zmarszczek Warszawa, Botoks Warszawa, kwas hialuronowy. 
Akademia Medycyny Estetycznej w Warszawie to nowoczesna klinika zapewniająca swoim Pacjentom sprawdzone i skuteczne rozwiązania estetyczne takie jak botoks czy kwas hialuronowy. Specjalizuje się w terapiach z zastosowaniem botoksu oraz kwasu hialuronowego czyli substancji uznanych za złoty standard medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa popularnie zwana: Botox służy wygładzaniu zmarszczek mimicznych zmarszczek, które uwidaczniają się w trakcie ruchów i ekspresji naszej twarzy. Z wiekiem zmarszczki mimiczne mogą przekształcić się w stałe załamania skóry, które nazywamy zmarszczkami statycznym. Aby je wypełnić czyli usunąć, należy zastosować kwas hialuronowy mający zdolności uniesienia skóry. Kwasowi hialuronowemu zawdzięczamy wygładzenia zmarszczek, ale również nadanie objętości w wymaganych obszarach, np. kości policzkowych bądź ust. Kilkunastoletnie doświadczenie oraz stale pogłębiana wiedza zapewniają najwyższą jakość terapii, z dobraniem bezpiecznych i przebadanych preparatów. Warszawska Akademia Medycyny Estetycznej to gwarancja doskonałej diagnozy, skutecznych procedur oraz zadowolenia Pacjentów.